Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Czy skarpetki złuszczające są zdrowe?
Czy skarpetki złuszczające są zdrowe?
Data publikacji:: Liczba komentarzy:: 0 odsłon: 116

Czy skarpetki złuszczające są zdrowe?

Chociaż może są niepozorne, chronią nasze stopy między innymi przed zimnem i otarciami. Skarpetki, bo to o nich mowa, spotykane są w różnych wersjach. Można je podzielić na męskie i damskie skarpety. Te przeznaczone dla panów, przeważnie mają jednolitą barwę, zaś panie nierzadko noszą kolorowe skarpetki. Skarpetki można podzielić również według ich długości. I tak wyróżniamy na przykład skarpety długie damskie czy też krótkie, nazywane inaczej stopkami. Niedawno na rynku pojawił się jeszcze jeden rodzaj skarpetek, a mianowicie skarpetki złuszczające. Stanowią alternatywę dla zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach urody, po którą możemy sięgnąć w zaciszu domowym. Niemniej jednak, czy skarpetki złuszczające są zdrowe? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

skarpetki złuszczające

Wpływ skarpetek złuszczających na stan naszego zdrowia

Najczęściej spotykane skarpetki złuszczające mają w swoim składzie spore stężenie kwasów. Przede wszystkim nie jest konieczne złuszczanie całości powierzchni skóry na naszych stopach. Czy udajemy się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego albo wykonujemy pedicure na wierzchniej części stopy? Naskórek w wymienionym obszarze jest znacznie delikatniejszy i tak powinien być również traktowany. Śródstopie ma zaś obszary, które nie muszą być złuszczane, gdyż skóra tam po prostu nie ulega zrogowaceniu. Zwykle substancje, które zawierają skarpetki, niezbyt dokładnie radzą sobie z najbardziej zgrubiałymi miejscami (takimi jak chociażby pięty), a działają w dosyć drastyczny sposób na obszary mające bardzo delikatną skórę. Na śródstopiu zaś obecne są obszary, w których nie jest potrzebne złuszczanie, gdyż skóra nie ulega tam zrogowaceniu.

Czy skarpety złuszczające są zdrowe czy nie?Jak działają substancje zawarte w skarpetkach złuszczających?

Na ogół substancje, które zawarte są w skarpetkach złuszczających, nie do końca są w stanie poradzić sobie z najbardziej zgrubiałymi miejscami (jak chociażby pięty), zaś działają dosyć drastycznie na obszarach, gdzie naskórek jest niezwykle delikatny. Z uwagi na to pozbawiamy skórę naturalnej warstwy ochronnej. Nierzadko zdarza się tak, iż po tego typu kuracji skarpetkowej, stopy będą w znacznie gorszym stanie, aniżeli przed jej wykonaniem. Czasami może zająć to parę miesięcy, zanim doprowadzimy stopy do właściwego stanu i przywrócimy ich ochronną warstwę. Najczęściej występującymi powikłaniami używania złuszczających skarpetek na pewno będą poparzenia przez kwasy, które stanowią składniki tego typu produktu. Nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy w stopie najzwyczajniej w świecie wypalona zostaje dziura, a wówczas pomóc nam może już tylko wizyta u odpowiedniego lekarza (w sieci można znaleźć sporo fotografii ukazujących efekty uboczne, oczywiście dla osób mających mocne nerwy). Poza tym, musi je chronić szczególnie przed promieniami słonecznymi, ponieważ inaczej mogą się na naszych stopach pojawić nieestetyczne przebarwienia, których trudno się jest później pozbyć bez specjalnych maści.

Blog - sklep internetowy Liluna.pl

Komentarze

Spodobał Ci się artykuł? Dodaj komentarz!

Captcha - Czy skarpetki złuszczające są zdrowe?